Preparat Asept Spray, który znajdziesz w naszej ofercie, to płyn antyseptyczny, stosowany m.in. do odkażania skóry przy zadrapaniach, skaleczeniach, ukąszeniach owadów i poparzeniach słonecznych. Może być również wykorzystany do płukania jamy ustnej i gardła w przypadku stanów zapalnych. Asept stanowi zamiennik dla środka Octenisept. Dostępny jest w wygodnej formie aerozolu, dzięki czemu łatwo dobierze się taką ilość wyrobu medycznego, jakiej potrzeba.
Produkt ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Płyn ten eliminuje potencjalnie niebezpieczne drobnoustroje oraz chroni skórę przed nimi. Środek stosuje się bez ograniczeń wiekowych, więc wolno go używać zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Skład sprayu to m.in. woda, alkohol denaturowany i chlorek cetylpirydyny. Przy przemywaniu ran nie wywołuje nieprzyjemnego szczypania czy pieczenia, dzięki czemu jest przyjazny dla najmłodszych. Poza tym nie plami tkanin.
Asept - zastosowanie
Jako środek antyseptyczny zaleca się używanie go w przypadku zadrapań i drobnych ran. Skutecznie oczyszcza je, jak i skórę z bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Można wykorzystywać go również do oczyszczania dłoni po kontakcie z przedmiotami, na których mogły znajdować się potencjalnie niebezpieczne zarazki. Ponadto stosuje się go m.in. przy infekcjach bakteryjnych lub grzybiczych na skórze, oparzeniach słonecznych oraz ukąszeniach owadów, łagodząc skutki ugryzienia.
Ponadto płynu Asept Spray używa się także do pielęgnacji pępka noworodka. Po rozcieńczeniu z wodą można przepłukać nim jamę ustną oraz gardło, co łagodzi skutki infekcji.
Asept - sposób użycia
Aby oczyścić ranę, wpierw należy wacikiem nasączonym płynem antyseptycznym Asept przemyć skórę w okolicach skaleczenia. Następnie stosuje się środek (w dużej ilości) bezpośrednio na uszkodzone miejsce, co ma na celu mechaniczne oczyszczenie go z zanieczyszczeń. Przy infekcjach skórnych lub poparzeniach słonecznych trzeba popryskać sprayem bezpośrednio te fragmenty skóry, których dotyczą dolegliwości.
W przypadku ukąszeń owadów, aby złagodzić ich objawy – nasączyć środkiem antyseptycznym Asept wacik i przetrzeć miejsce ugryzienia. Ponadto preparat ten można stosować przy infekcjach jamy ustnej i gardła. Wówczas należy rozcieńczyć płyn w proporcjach 1:4 z wodą, a następnie przepłukać usta.
Przeciwwskazania
Podstawowym przeciwwskazaniem dla stosowania tego zamiennika Octeniseptu to nadwrażliwość lub uczulenie na którąkolwiek ze znajdujących się w składzie substancji. Należy unikać także kontaktu płynu z oczami, gdyż działa na nie drażniąco. Środek antyseptyczny Asept powinien być przechowywany poza zasięgiem dzieci, w temperaturze pokojowej. Choć zasadniczo przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, warunkowo można go wykorzystać do płukania jamy ustnej i gardła – tylko po rozcieńczeniu z wodą według wyżej wskazanych proporcji. Jeśli opakowanie było uszkodzone lub wcześniej otworzone albo minęła data przydatności – nie należy stosować preparatu.
W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania prezentowanego płynu antyseptycznego – skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.