Żele i preparaty na zmęczone nogi
Proponowane przez nas preparaty na żylaki kończyn dolnych, takie jak maść czy krem, znajdą zastosowanie nie tylko w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej. Są polecane wszystkim tym osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji stojącej lub siedzącej, na przykład podczas pracy zawodowej. Pozytywnie wpływają na mikrokrążenie oraz łagodzą stany zapalne, a także działają ochronnie na naczynia krwionośne. Zawarte w maściach i kremach na żylaki nóg substancje aktywne dodatkowo uelastyczniają i zmiękczają naskórek, tym samym łagodząc podrażnienia i zmniejszając opuchliznę. Oprócz tego preparaty te wykazują właściwości wzmacniające i uszczelniające ścianki naczynek. Każda osoba, która z racji stojącego lub siedzącego trybu pracy zmaga się z uczuciem zmęczonych i ociężałych nóg, znajdzie w naszej ofercie produkty, które przyniosą ulgę w tych dolegliwościach. Dostępne produkty pochodzą wyłącznie od najlepszych, renomowanych producentów.
Maść na żylaki w ofercie E-Panaceum
W przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, skutkującej chorobą naczyń włosowatych, często stosuje się preparaty na żylaki w postaci maści. Działają miejscowo i szybko niwelują ból oraz opuchliznę. W ich skład wchodzi między innymi naturalny wyciąg z kasztanowca, escyna i heparyna oraz ekstrakt z owoców borówki, które wykazują działanie antyzakrzepowe. Stosowanie takich preparatów uszczelnia ścianki naczyń włosowatych, zapobiegając ich kruchości oraz nawilża i uelastycznia naskórek. Użycie specjalnego kremu na żylaki, jest także powszechną praktyką podczas wykonywania różnorodnych masaży poprawiających krążenie, podczas których ucisk rozgrzewa skórę. Dzięki temu maść będzie mogła, lepiej się w nią wchłonąć. zwiększając tym samym efekt zabiegu i czas jego działania.
Żylaki kończyn dolnych - dlaczego powstają?
Bóle towarzyszące żylakom nóg są bardzo uciążliwe, a do tego u wielu osób wyraźnie nasilają się podczas ciepłych dni. Schorzenie to jest spowodowane wydłużeniem i rozszerzeniem żył, które skutkuje opuchnięciem nóg. Bardzo istotne w tym wszystkim są, specjalne zastawki. Ich niepoprawne funkcjonowanie sprawia, że krew, zamiast płynąć we wskazanym kierunku, zaczyna się cofać do układu powierzchownego, tj. cieńszych żył znajdujących się pod skórą. W wyniku tego powstają charakterystyczne "pajączki". Za główną przyczynę powstawania żylaków uważa się genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości w funkcjonowaniu zastawek, w tym związane ze zbyt małą ich liczbą lub zaburzeniami w obrębie ściany żył.
Bardzo istotną rolę odgrywają także czynniki środowiskowe, takie jak tryb życia związany z częstym utrzymywaniem pozycji stojącej lub siedzącej, regularne przebywanie w wysokiej temperaturze, dźwiganie ciężarów, przebyte urazy i operacje kończyn, ciąża oraz zaburzenia hormonalne, czy też nadwaga albo otyłość. Przewlekła niewydolność żylna to także problem wielu osób starszych i jest on związany oczywiście z naturalnym starzeniem się organizmu. W celu łagodzenia objawów choroby naczyń włosowatych stosuje się głównie maść lub krem na żylaki, bądź różnego rodzaju preparaty doustne, np. w formie tabletek.